Strona główna    

              Styl             

    Shigeru OYAMA  

  Masutatsu OYAMA

        Instruktorzy     

          Treningi         

              Kata            

     Przysięga Dojo   

          Stopnie          

           Kontakt         





              Styl             

  Masutatsu OYAMA

      Steve ARNEIL    

           Sensei           

        Instruktorzy     

          Treningi         

              Kata            

     Przysięga Dojo   

          Stopnie          

           Kontakt         




KARATE KYOKUSHINKAI





Klauzula inf. RODO     Zapisy     Aktualności     Etykieta DOJO     Zdjęcia     Terminologia     Karate Kyokushinkai     Kursy samoobrony     Artykuły     Linki     Video     Obóz

Gdańska Akademia Sztuk Walki posiada licencje Polskiego Związku Karate, Polskiej Organizacji Karate Kyokushinkai IFK oraz Oyama Polskiej Federacji Karate.


        Kyokushin - pełnokontaktowa sztuka walki, stworzona przez Sosai Masutatsu Oyama (10 Dan). Nazwa jest połączeniem słów kyoku (biegun, ekstremum, najwyższa ranga) i shin (prawda, prawdziwość, rzeczywistość) i tłumaczona jest najczęściej jako ekstremum prawdy, dążenie do poznania prawdy, zaś nazwa Kyoku-shin-kai oznacza stowarzyszenie na rzecz poznania ostatecznej (najwyższej) prawdy, "droga ku prawdzie".

        Karate kyokushin to sztuka walki, która kształtuje system wychowania oraz wszechstronny rozwój psychofizyczny, poprzez połączenie wschodniej tradycji z nowoczesnymi metodami treningowymi. Jest sportem kontaktowym opartym przede wszystkim na uderzeniach i kopnięciach.

        Treningi karate kyokushinkai, które wcielamy w życie podczas ćwiczeń opierają się głównie na:
- kihon - techniki podstawowe, które nauczają adepta karate prawidłowej techniki uderzeń, kopnięć oraz bloków.
- ido geiko - prawidłowe poruszanie się w czasie walki i ćwiczeń technicznych.
- kata - formalne układy obrony i ataku, bardzo pomocne w walce.
- kumite - wolna walka, z użyciem rąk i nóg m.in. {kolan i łokci} bez zabezpieczeń lub z użyciem ochraniaczy, w celu zapewnienia bezpieczeństwa dla walczących.
- i-ken i taiki-ken - zasadniczym trzonem w ćwiczeniach i-ken i taiki-ken jest wykorzystanie treningu mentalnego, praca nad jednością umysłu i ciała, sprężystością ruchów oraz perfekcyjnym opanowaniem równowagi i zrównoważeniem szybkości i tempa w walce. Nacisk w treningu i-ken i taiki-ken kładziemy, na wykorzystanie umysłu i wyobraźni, w trakcie ćwiczeń, w celu kontroli swojego ciała i zrozumienia zależności, między ciałem a umysłem. Wzmacniamy nasze ciało i praktycznie wykorzystujemy energię życiową, w treningu realnej walki w karate kyokushinkai.

        Dzięki unikalnym metodom treningowym Pełnokontaktowego Karate i szybkim postępom ćwiczących sale są pełne dziewcząt i chłopców. Dziewczęta trenujące ze swoimi kolegami nabierają pewności siebie i zdobywają wysokie stopnie KYU, DAN. Pełnokontaktowe Karate posiada także sprawdzone i bezpieczne metody zajęć z najmłodszymi. Są one dostosowane do ich możliwości psychicznych i fizycznych. Dzięki systematycznym ćwiczeniom ogólnorozwojowym i rekreacyjnym dziewczęta oraz chłopcy są zdrowsi i robią większe postępy w nauce. Trening uczy ich samodyscypliny, poszanowania starszych, a przede wszystkim wiary w siebie przez co stają się odporniejsi na wszelkie przeciwności i nie szukają ukojenia w alkoholu, papierosach czy narkotykach. Nasz klub nie zapomina, także o ludziach dojrzałych prowadząc zajęcia także dla nich.

       Ćwicząc w Gdańskiej Akademii Sztuk Walki, możemy stać się członkami Polskich i Światowych Organizacji: Polskiego Związku Karate, OYAMA Polskiej Federacji Karate, Polskiej Organizacji Karate Kyokushinkai IFK. Corocznie organizowane są Zawody Regionalne, MP, ME, MŚ m.in. Full-Contact, Knockdown, Kobudo, Kata. W Gdańskiej Akademii Sztuk Walki dwa razy do roku odbywają się egzaminy na stopnie KYU, potwierdzane oficjalnymi certyfikatami. Organizowane są też obozy szkoleniowe. W Polsce prowadzone są co roku szkolenia z udziałem Mistrzów Pełnokontaktowych Sztuk Walki. Czołowi instruktorzy i zawodnicy biorą udział w zagranicznych szkoleniach i zawodach sportowych, zdobywają czarne pasy i medale mistrzowskie.



do góry