Strona główna    

              Styl             

    Shigeru OYAMA  

  Masutatsu OYAMA

        Instruktorzy     

          Treningi         

              Kata            

     Przysięga Dojo   

          Stopnie          

           Kontakt         

              Styl             

  Masutatsu OYAMA

      Steve ARNEIL    

           Sensei           

        Instruktorzy     

          Treningi         

              Kata            

     Przysięga Dojo   

          Stopnie          

           Kontakt         
Klauzula inf. RODO     Zapisy     Aktualności     Etykieta DOJO     Zdjęcia     Terminologia     Karate Kyokushinkai     Kursy samoobrony     Artykuły     Linki     Video     Obóz

Gdańska Akademia Sztuk Walki posiada licencje Polskiego Związku Karate, Polskiej Organizacji Karate Kyokushinkai IFK oraz Oyama Polskiej Federacji Karate.


         Hanshi Steve Arneil urodził się 28 sierpnia 1934 roku w Krugersdorp w Południowej Afryce. W wieku siedemnastu lat zdobył czarny pas w Judo, praktykował także Kenpo i Karate.
         Przed przyjazdem do Japonii przebywał m. in. w Chinach, Hong Kongu, Korei Południowej. Trenował takie style karate jak Shotokan , Wado-ryu i Goju-ryu (pod okiem Gogen Yamaguchi ).
         W 1962 roku przyjechał do Japonii, aby studiować Karate u Sosai Masutatsu Oyama (10 Dan). W ciągu trzech lat pobytu w Japonii, osiągnął stopień mistrzowski 3 Dan.
         21 maja 1965 r. Hanshi Arneil stał się pierwszym na świecie studentem Karate Kyokushin, który pomyślnie ukończył test 100 walk (po Sosai Masutatsu Oyama, który przeszedł w latach 50. potrójny test 100 kumite, czyli test 100 kumite przez 3 kolejne dni z rzędu.)
         W 1965 roku przyjechał do Wielkiej Brytanii, gdzie został jednym ze współzałożycieli British Karate Kyokushinkai. W latach 1968-1976, był selekcjonerem i trenerem drużyny narodowej Anglii i Wielkiej Brytanii, która zwyciężyła w Mistrzostwach Świata Karate (karate bezkontaktowego WUKO). W roku 1975 został wyróżniony tytułem "Najlepszego Trenera", nagrodą przyznaną przez Francuską Federację Karate.
         Hanshi Arneil był Prezydentem International Federation of Karate, Prezydentem British Karate Kyokushinkai i Szefem instruktorów. W latach 1987-1991 pełnił funkcję prezydenta European Kyokushin Organization, był znany i ceniony ze względu na swoje nadzwyczajne umiejętności i talent instruktorski, posiadał 10 Dan w IFK Kyokushinkai.
         Hanshi Steve Arneil zmarł 2 lipca 2021 r. Na zawsze pozostanie wzorem, dla wszystkich ćwiczących sztuki walki.


do góry